Polecamy

Hotele przyjazne dla… dorosłych?

Pokój w hotelu

Poradnik

7 nietypowych rzeczy, które możesz robić w hotelu

Jakie rzeczy można robić w hotelu? Odpowiedź jest prosta: wszystko! Nie trudno w to uwierzyć - wystarczy przeczytać, a zobaczysz!

Dobry wypoczynek w nocy, szybki prysznic po drodze, a do tego pyszny obiad w restauracji. To jedyne rzeczy, z którymi kojarzy Ci się pobyt w hotelu? Jeśli tak, to możesz być pewien, że wiele Cię ominęło. Może to i dobrze, bo przecież w hotelach na całym świecie mogą zdarzyć się dziwne zdarzenia. Zarówno te prawdziwe, jak i te wymyślone przez filmowców czy autorów filmów i książek.

1. Uwierz w ducha

Czy pokój hotelowy może być miejscem seansów spirytystycznych? Dlaczego nie? Trudno uwierzyć, jak wiele osób wpadło na ten pomysł. Powodów jest wiele. Obsługa w hotelach jest dyskretna, a uczestnicy seansów mają pewność, że wywołany duch nie zamieszka w ich domach, lecz pozostanie w wybranym miejscu. Jak długo? Nikt nie wie...

Jeśli siedzisz w hotelu i zastanawiasz sie co leci w tv to sprawdź Polsat sport program.

2. Speed dating

Prawdziwa miłość zaczyna się w hotelu. Hotele stają się coraz bardziej popularne jako miejsca, w których odbywają się speed dating, czyli spotkania ludzi szukających bratniej duszy. Nawet po kilku szybkich rozmowach nie zawsze udaje się znaleźć miłość. Czasami jej koniec jest zupełnie nieoczekiwany. Według pracownika Accor Hotels, jedna z uczestniczek nie poznała swojego męża podczas imprezy. Spotkała jednak swojego przyszłego męża w hotelowej restauracji po zakończeniu imprezy. Hotel został obdarowany pięknym bukietem przez parę młodą w dniu ich ślubu.

3. Zamknięty pokój

Czy słyszeliście o Escape room? W ciągu kilku minut grupa osób musi uciec z pokoju wypełnionego tajemniczymi przedmiotami. Atmosfera kojarzy się z kryminałami. Uczestnicy rozwiązują trudne zagadki, które pozwalają im opuścić pomieszczenie. Tego typu przygodę najlepiej przeżywa się w hotelach, o czym szybko przekonali się fani gry. Opcji noclegowych masz mnóstwo, a całość możesz rozbudowywać i modyfikować.

4. Zbrodnia doskonała

Wiele przypadków pokazuje, że hotel może być również dobrym miejscem do popełniania przestępstw. Ten motyw spodobał się zarówno pisarzom kryminałów, jak i producentom thrillerów. Jednym z przykładów jest filmowa adaptacja powieści "Morderstwo w hotelu Galllop" autorstwa królowej kryminału Agathy Christie. Co przyciąga żądnych krwi ludzi do hotelu? Jest tu wiele miejsc, w których można ukryć narzędzie zbrodni - labirynt korytarzy, duże pokoje i liczne zakamarki. Uważaj na podejrzanych gości.

Sprawdź program TV na stronie https://spokeo.pl/telewizja/program-tv-polsatsportpl

pokój hotelowy

5. Notatki w hotelu

Pisarze to osobliwe jednostki. Są otwarci na pisanie gdziekolwiek, byleby to nie było ich mieszkanie. Hotel jest doskonałym przykładem takiej lokalizacji. Według pisarzy jest to świetne miejsce do tworzenia postaci. Mogą obserwować gości, a czasem nawet z nimi rozmawiać. Swoją inspirację mogą przekuć w historię, która stanie się bestsellerem.

6. Niech żyje bal!

Bal na sali gimnastycznej? To już nie to samo. Dziś maturzyści chętniej organizują bale. Sala balowa w hotelu to idealne miejsce na taką imprezę. Przestronne wnętrze i elegancki wystrój sprawiają, że licealiści z łatwością wkraczają w świat dorosłych. Ta noc zostanie zapamiętana o wiele bardziej niż tańce na szkolnych korytarzach.

7. Na dużym ekranie

Hotele też mogą być gwiazdami filmowymi. Nic dziwnego! Są piękne i pozwalają na swobodę aktorom i ekipie. Jedną z ról, jakie odegrały hotele w takich filmach jak "Stawka większa niż życie", Sztokholm, czy Podróż za uśmiech to tylko kilka przykładów. To tylko kilka przykładów, w których hotel był częścią filmu. Budynek, w którym mieści się Novotel, wystąpił nawet w kultowym polskim filmie "Zmiennicy". Następnym razem, gdy odwiedzisz tego typu obiekt, sprawdź, czy byłeś w filmowym hicie.

Wiecej artykułów znajdziesz na https://spokeo.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Projektowanie hotelu - Jak stworzyć idealne...

Projektowanie Hotelu to zadanie, które wymaga zaangażowania, wyobraźni oraz dogłębnego...

Budowa Varso Tower - poradnik turysty

W Polsce zakończyło się największe tego typu przedsięwzięcie - projekt najwyższego wieżowca...

Jak zadbać o zdrowy sen? Wybieramy odpowiedni...

Człowiek spędza w łóżku średnio 1/3 swojego życia. Sen pozytywnie wpływa na nasze...