Polecamy

Budowa Varso Tower - poradnik turysty

Projektowanie hotelu - Jak stworzyć idealne miejsce na wypoczynek?

Poradnik

Jak zaaranżować hotelową łazienkę?

Choć informacja ta może zaskakiwać, wyposażenie łazienek w hotelu wcale nie jest prostym zadaniem. Wymaga sporo czasu i zawsze wiąże się z pewnymi nakładami finansowymi. Na co zatem zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Nie można zapominać choćby o tym, że mówiąc o łazience w hotelu mamy do czynienia z przestrzenią intensywnie eksploatowaną przez gości.

Co więcej, będą korzystać z niej osoby charakteryzujące się zróżnicowanymi potrzebami i przyzwyczajeniami. Już choćby dlatego zastanawiając się nad wyposażeniem łazienki należy brać pod uwagę zarówno uniwersalność, jak i trwałość, a także wygodę i ergonomię. Oszczędności mogą dawać w związku z tym jedynie pozorne korzyści, stąd też znacznie bardziej opłacalne staje się stawianie na materiały trwałe, odznaczające się wysoką jakością, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu w czystości. Dzięki temu można się cieszyć nimi przez wiele lat i nie zmagać się z koniecznością przeprowadzania nieplanowanego remontu.

Nie można też zapominać o tym, jak duże znaczenie może mieć dla nas sam projekt aranżacji wnętrza. Ten powinien być dopasowany do stylistyki hotelu, choć jednocześnie i tu dobrze stawiać na uniwersalność, moda potrafi bowiem zmieniać się znacznie szybciej niż jesteśmy skłonni to zaakceptować. Samo wyposażenie łazienki w dużym stopniu jest uzależnione od tego, z iloma gwiazdkami mamy do czynienia w hotelu i jaki rzeczywisty standard chcemy w nim oferować.

W co wyposażyć łazienkę hotelową?

Należy jednak pamiętać i o tym, że pewne kwestie się nie zmieniają i tylko jako takie powinny być przez nas postrzegane. Wyposażenie łazienki jest więc w dużej mierze uzależnione od tego, co oferuje hotel, w pierwszej kolejności należy więc zastanowić się nad tym, co powinno znaleźć się na ścianach, a także – jakie elementy armatury w największym stopniu spodobają się hotelowym gościom. Płytki ceramiczne wysuwają się w tym kontekście na pierwszy plan i nie powinno to dla nikogo stanowić zaskoczenia, mamy bowiem do czynienia z opcją praktyczną, trwałą, estetyczną i nieskomplikowaną wówczas, gdy w grę wchodzi ich czyszczenie.

Aranżacja łazienki hotelowej

W hotelach stawia się też na farby o przeznaczeniu specjalnie do łazienek, a także wykładziny ścienne, które zostały stworzone z myślą o tym, aby pojawić się właśnie w tym pomieszczeniu. Jeśli postawimy na nowoczesny design i odważne wzornictwo, możemy mieć pewność, że dla wnętrz charakterystyczny stanie się świeży, a jednocześnie modny wygląd. Armatura powinna być wykonana przede wszystkim z trwałych materiałów. Da nam to bowiem pewność, że nawet po długim czasie i systematycznym użytkowaniu jej wygląd będzie nas satysfakcjonował.

Udogodnienia w łazienkach hotelowych

W łazience należy też stawiać na określone udogodnienia. Te ułatwiają pobyt gościom i sprawiają, że staje się on milszy, a jednocześnie przyczyniają się do tego, że i praca personelu odbywa się w bardziej przyjemnych warunkach. Tu dobrym pomysłem jest choćby zamontowanie w łazience suszarek do włosów, postawienie na baterie prysznicowe i lustra, które pozwalają na regulowanie ich wysokości, a także umieszczenie pod prysznicem specjalnej półki przeznaczonej do tego, aby hotelowi goście mogli umieszczać na niej kosmetyki.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Projektowanie hotelu - Jak stworzyć idealne...

Projektowanie Hotelu to zadanie, które wymaga zaangażowania, wyobraźni oraz dogłębnego...

7 nietypowych rzeczy, które możesz robić w...

Jakie rzeczy można robić w hotelu? Odpowiedź jest prosta: wszystko! Nie trudno w to uwierzyć -...

Budowa Varso Tower - poradnik turysty

W Polsce zakończyło się największe tego typu przedsięwzięcie - projekt najwyższego wieżowca...