Polecamy

Jak zadbać o zdrowy sen? Wybieramy odpowiedni materac

Przygotowanie sali konferencyjnej

Pokój hotelowy to najlepsze miejsce, w którym możemy się zatrzymać w czasie wyjazdu dowolnego rodzaju. Pokoje hotelowe zawsze zaoferują nam określony standard usługi jeśli coś jest hotelem, można temu zaufać. Nie należy się tutaj spodziewać żadnych negatywnych niespodzianek. Alternatywą dla pokoi hotelowych mogą być lokale prywatne i hostele, ale tam już jakość usług jest bardzo zróżnicowana.

Nie powinni raczej wybierać ich ludzie, którzy potrzebują koniecznie określonego minimum usługi, które będzie absolutnie pewne. Są ludzie, którzy mogą zostać nawet w namiocie, ale jeśli ktoś podróżuje z całą rodzina, na pewno nie jest to wariant odpowiedni dla niego. Wyższy standard to oczywiście wyższa cena, ale nie zawsze można sobie pozwolić na oszczędzanie.

Typy pokoi hotelowych

Najczęściej pokoje hotelowe przeznaczone dla zwykłych gości dzieli się w oparciu o dwa kryteria: ich wielkość oraz standard wyposażenia. Wielkość jest najbardziej oczywistym podziałem i mamy tutaj przede wszystkim pokoje single, czyli dla jednej osoby. Pokoje dwuosobowe występują w wersji double, czyli z jednym łóżkiem, oraz w wersji twin, z dwoma łóżkami. Pokoje dla trzech osób mogą wyglądać podobnie. Znajdzie się w nich jedno duże łóżko i dostawka lub trzy małe łóżka jednoosobowe. W mniejszej liczbie hoteli można znaleźć pokoje dla czterech osób.

Coraz częściej można znaleźć także pokoje rodzinne. Są to pokoje-apartamenty, w których zazwyczaj jest możliwość umieszczenia jednego dużego łóżka podwójnego oraz do trzech mniejszych łóżek dostawianych.

Wyposażenie w pokoju hotelowym

Pod względem standardu wyróżniamy pokoje proste, w których jest łóżko, łazienka, szafka i lampka, a do tego coraz częściej także takie elementy wyposażenia, jak telewizor czy suszarka do włosów. W większych hotelach można zazwyczaj znaleźć pokoje biznesowe, w których oprócz strefy wypoczynkowej jest jeszcze strefa przeznaczona do pracy biurowej. Jest ona odpowiednio wyposażona, na przykład w drukarkę. Oprócz tego można się spotkać także z apartamentami i apartamentami trochę skromniejszymi.

Pierwszy z nich to luksusowe mieszkanie z dwoma łazienkami i strefami do różnych celów, a drugi to apartament z wydzieloną strefą wypoczynku i aktywności, także bardzo luksusowy. Zazwyczaj tego typu pokoje określa się mianem suit i junior suit, ponieważ polskie słowo apartament jest zarezerwowane dla najbardziej luksusowej opcji.

Apartamenty w swojej czystej postaci to potężna przestrzeń składającą się z kilku pokoi, w której jest kilka sypialni, znajdziemy salon i kuchnię, a także inne funkcje.

Duże znaczenie dla podziału pokoi ma także to, jaki jest widok z ich okna lub na co się otwierają. Jeśli do hotelu wybiera się miłośnik zieleni, może wybrać pokój z widokiem na ogród. Jest on zazwyczaj dość tani. Inne opcje to pokój z widokiem na basen lub na miasto. Najdroższe są pokoje z widokiem na morze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Projektowanie pokoju hotelowego

Każdy architekt jest teoretycznie w stanie zaprojektować wszystko, ale specjalizacja wśród...

Rola czystości i higieny w hotelu

W branży hotelarskiej kwestie związane z czystością oraz higieną muszą, niejako z...

O czym pamiętać wybierając pościel do hotelu?

Pościel wykorzystywana w sektorze hotelowym jest pościelą przemysłową, a tym samym...