Polecamy

Czy usługi dodatkowe hotelu są potrzebne?

Profesjonalne pranie foteli tapicerowanych w hotelu

Usługi hotelowe

Profesjonalne pranie foteli tapicerowanych w hotelu

Specjalistyczne czyszczenie foteli realizowane jest przez odpowiednio przeszkolonych do tego celów pracowników. Są oni prawdziwymi fachowcami w dziedzinie tkanin oraz środków czystości. Dlaczego ta wiedza jest im niezbędna? Ponieważ podczas procesu prania foteli oraz innych mebli tapicerowanych bezpieczeństwo tkanin jest bardzo istotne.

Dobór niewłaściwych środków czystości mógłby spowodować powstawanie przebarwień lub uszkodzenie struktury materiału. Niestety my sami naraża my nasze meble na tego typu uszkodzenia. Mało kto z nas podczas codziennej pielęgnacji mebli zastanawia się nad tym, jaki preparat powinniśmy zastosować. Zazwyczaj są to zwykłe, ogólnodostępne środki do prania, często kryterium wyboru była cena.

Takie podejście może być bardzo szkodliwe. W końcu to właśnie od tego, w jaki sposób dbamy o nasze tkaniny, zależy to, jak długo będą one cieszyły nas swoimi walorami estetycznymi. A nie ukrywajmy, że to właśnie wygląd jest jednym z podstawowych czynników, które wpływają na kupno konkretnego mebla.

Czy pranie foteli w hotelu domowymi sposobami ma sens?

Jeżeli już bardzo chcemy samodzielnie zadbać o nasze fotele oraz inne meble tapicerowane możemy spróbować cofnąć się nieco w czasie. Nasze babcie prały meble przy pomocy czystej ścierki, ciepłej wody oraz szarego mydła. Co przemawia za taką metodą? Bezpieczeństwo! Nie uszkodzimy tkaniny, ponieważ mydło jest bardzo delikatne.

Problem polega na tym, że w ten sposób nie docieramy do głębokich warstw tkaniny, a to właśnie tam znajduje się większość brudu. To zbita, trudna do usunięcia warstwa zanieczyszczeń stanowi duży problem. Jest ona idealnym siedliskiem dla drobnoustrojów, które w niekorzystny sposób wpływają na nasze życie.

Możesz jednak zadbać o swoją tapicerkę meblową w sposób prosty, skuteczny oraz szybki. Wystarczy, że umówisz się na profesjonalne pranie foteli w hotelu które jest realizowane z dojazdem do Twojej lokalizacji. Nie musisz przygotowywać się w żaden specjalny sposób na przyjazd specjalisty. Zapoznaj się z ofertą dla mieszkańców warszawskiego Służewca: https://pranie-tapicerki-warszawa.pl/sluzewiec/

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób przebiega pranie foteli metodą ekstrakcyjną?

  1. Rozpoznanie tkaniny. Przede wszystkim istotne jest odpowiednie rozpoznanie materiału. Pracownik wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenia, a następnie dobiera odpowiednią metodę i niezbędne do tego detergenty.
  2. Proces prania nie może się obejść bez dokładnego odkurzania, podczas którego usuwane są zanieczyszczenia o ostrych krawędziach. Świetnym przykładem tego typu zanieczyszczeń są okruchy, które w perspektywie długoterminowej przyczyniają się do przecierania się materiału. Usunięcie ich jest więc koniecznością.
  3. Odplamianie to proces, który nie zawsze jest konieczny. Odplamiacze stosuje się wyłącznie na najbardziej uporczywe zabrudzenia, których nie można usunąć przy pomocy ogólnych środków. Pracownik nanosi odpowiedni preparat na powierzchnię plamy.
  4. Zasadnicze pranie to czynność, która wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego. Po pierwsze rozprowadza się odpowiedni środek piorący. Wnika on głęboko w strukturę tkaniny i wybawia trudno dostępne zanieczyszczenie. Następnie stosuje się specjalne ekstraktory, które odsysają zanieczyszczenia oraz wilgoć.

W ten sposób uzyskuje się czystą oraz pachnącą tkaninę. Po całym procesie materiał może być lekko wilgotny. Pranie foteli należy przeprowadzać jeden lub dwa razy do roku. W ten sposób możemy utrzymać efekty.

Zalety czyszcznia foteli

Prawdopodobnie zastanawiasz się nad tym, dlaczego powinieneś zamówić fachowe czyszczenie tapicerki meblowej. Powodów jest naprawdę sporo. Specjalnie dla Ciebie sporządziliśmy listę, która zawiera największe zalety wynikające z prania foteli oraz innych mebli tapicerowanych metodą ekstrakcyjną. Oto one:

  • Nienaganna czystość – to pierwsza i prawdopodobnie najważniejsza ze wszystkich zalet. W końcu właśnie po to zamawiamy pranie, aby nasze tapicerki były czyste. Fachowe czyszczenie zapewnia rezultaty, które są niedostępne przy pomocy domowych sposobów pielęgnacji. Miej to na względzie.
  • Wyższa jakość odpoczynku – pomieszczenia, w których przebywamy, stają się dla nas małym wszechświatem. To od tego, w jakim są stanie w dużej mierze, zależy to, jaki jest nasz komfort. W brudnym oraz nieprzyjemnie pachnącym pokoju komfort odpoczynku jest znacznie niższy niż w przypadku pięknie wysprzątanego wnętrza.
  • Świeży zapach – brudne meble wypoczynkowe wydzielają bardzo nieprzyjemny aromat. Jest on ostry oraz drażniący. Sprawia, że nie chcemy przebywać w takim pomieszczeniu, a już na pewno nie mamy ochoty na zapraszanie tam gości. Fachowe czyszczenie foteli oraz tapicerki meblowej pozwala nam zwalczyć nieprzyjemny zapach i zastąpić go przyjemną, świeżą wonią.
  • Bezpieczeństwo – specjalistyczne pranie realizowane jest przed odpowiednio przeszkolonych specjalistów, którzy dbają o to, aby Twoja tkanina nie została uszkodzona. Dzięki odpowiedniemu doborowi środków czystości proces prania jest całkowicie bezpieczny dla materiału.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

W jaki sposób wybrać hotel?

W czasie wyboru hotelu należy rozważyć kilka bardzo istotnych kwestii. Stosunek ceny do...

Jak przyciągnąć do hotelu gościa biznesowego?

Do luksusowych hoteli trafiają przede wszystkim klienci biznesowi, którzy odbywają właśnie...

Czy usługi dodatkowe hotelu są potrzebne?

Wszystkie usługi w hotelach można podzielić na te podstawowe, wliczone w cenę i na te...