Polecamy

Pomysły na letnią rozrywkę

Hotel idealny dla organizatora konferencji

Usługi hotelowe

W jaki sposób wybrać hotel?

W czasie wyboru hotelu należy rozważyć kilka bardzo istotnych kwestii.

Stosunek ceny do jakości

Ceny nie zależą od niczego konkretnego. Czasami zdarza się, że teoretycznie fenomenalny hotel jest bardzo tani, a teoretycznie fatalny hotel jest bardzo drogi. Zawsze trzeba porównać, co dany hotel nam oferuje i wybrać ten, w którym stosunek ceny do standardu pomieszczeń prezentuje się zdecydowanie najlepiej.

Lokalizacja

Wiele osób traktuje lokalizacje swojego hotelu jako czynnik absolutnie najważniejszy i jest w stanie pójść na poważne kompromisy, by tylko ta cecha była zmaksymalizowana. Jest to działanie niepozbawione podstaw, ponieważ lokalizacja to kilka istotnych elementów. Przede wszystkim, lokalizacja decyduje o tym, jak szybko pojawimy się w hotelu. Hotel, do którego dojedziemy łatwo i głównymi drogami jest lepszy od takiego, do którego trudno dotrzeć. Ten drugi będzie też droższy, bo droższy będzie do niego transport z lotniska czy po prostu z okolicy. Lokalizacja to też kwestia tego, ile czasu zajmie nam dotarcie do interesujących nas miejsc. Im bliżej w sensie czasu dotarcia hotel jest w stosunku do ważnego dla nas miejsca, tym lepiej. Najlepszy ogólnie hotel wcale nie musi być najlepszy dla nas.

Opinie o hotelu

Opinie o jakości usługi hotelarskiej są bardzo ważne. Możliwe jest dzisiaj znalezienie bardzo wielu miejsc, gdzie takie opinie się pojawiają. Pomagają one nam zwracać uwagę na kwestie, które prawdopodobnie zostałyby przez nas kompletnie pominięte, takie jak na przykład czystość w kluczowych miejscach czy praktyczne kwestie związane z dojazdem.

Recenzje hotelu

Prosta droga wcale nie musi oznaczać szybkiego przejazdu. Opinie to jednak często pewna pułapka, ponieważ zdecydowanie większy odsetek osób niezadowolonych je pozostawia niż jest to w przypadku osób zadowolonych. Wiele anonimowych opinii w Internecie jest też po prostu nieuczciwych. Na przykład ludzie szukający najtańszej opcji narzekają, że nie otrzymują usługi pięciogwiazdkowej, po czym mszczą się za taką wyimaginowana ujmę na hotelu.

Dodatkowe możliwości

Hostel to miejsce, w którym jest łóżko od spania. Hotel z kolei ma swoim gościom do zaproponowania znacznie więcej, jak na przykład łazienkę w pokoju, aneks kuchenny, odnowę biologiczną, sejf do przechowywania kosztownych rzeczy, parkingi i restauracje oraz wiele innych kwestii pobocznych. Jeśli komuś takie usługi są potrzebne lub po prostu chciałby z nich przy okazji skorzystać, powinien to uwzględnić w wyborze swojego hotelu.

Doba hotelowa

Różne hotele różnie ustalają swoja dobę hotelową, czyli czas, po którym trzeba hotel opuścić, by nie płacić za kolejną noc. Zazwyczaj trzeba się zameldować o około 15:00, a wymeldowanie następuje przed południem. Istotne jest też, by recepcja była otwarta w godzinach, które będą korespondować z godzinami naszego przybycia do hotelu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Profesjonalne pranie foteli tapicerowanych w...

Specjalistyczne czyszczenie foteli realizowane jest przez odpowiednio przeszkolonych do tego...

Jak przyciągnąć do hotelu gościa biznesowego?

Do luksusowych hoteli trafiają przede wszystkim klienci biznesowi, którzy odbywają właśnie...

Czy usługi dodatkowe hotelu są potrzebne?

Wszystkie usługi w hotelach można podzielić na te podstawowe, wliczone w cenę i na te...