Polecamy

Czy usługi dodatkowe hotelu są potrzebne?

7 nietypowych rzeczy, które możesz robić w hotelu

Poradnik

Pomysły na letnią rozrywkę

Kiedy lato w pełni, aż chce się spędzać czas poza domem. Czasem jednak nawet wówczas dopada nas nuda. Jak zatem urozmaicić sobie i dziecku aktywność na zewnątrz? Przedstawiamy pomysły na letnią rozrywkę, które każdemu uczestnikowi zapewnią nie lada frajdę.

Po pierwsze: jazda na deskorolce

Dzieci wręcz uwielbiają prędkość, warto jednak, abyśmy to my rodzice ją kontrolowali. Jeżeli zatem nasza pociecha szuka niezapomnianych wrażeń, a przy tym jest aktywna i lubi spędzać czas na dworze, warto kupić mu deskorolkę. Jeśli również i my chcemy dołączyć do zabawy, wystarczy wybrać drugi wariant przeznaczony dla dorosłych. W ten sposób spędzimy niesamowity czas z dzieckiem, a zarazem będziemy mogli mieć je pod kontrolą.

Jazda na deskorolce to jednak nie tylko zabawa, ale także przyjemny sposób na zachowanie odpowiedniej sylwetki. Aktywność pozwala wypracować dobrą kondycję fizyczną, a także ćwiczy równowagę i koordynację ruchową. Wspomaga również koncentrację i wpaja dziecku poczucie, iż intensywnie trenując, jest się w stanie osiągnąć określony cel.

Aby jednak wszystko to było możliwe, deskorolka musi być odpowiednio dopasowana. W przeciwnym razie szybko się znudzi i zostanie odstawiona w kąt. Wybierając deskorolkę dla dziecka, warto zatem zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • rodzaj deskorolki – na rynku znajdziemy wiele różnorodnych modeli, począwszy od klasycznych rozwiązań, poprzez krótkie fiszki, aż do nieco bardziej specjalistycznych mountainboard przeznaczonych do zjazdów i slalomów w terenie. Jeżeli nasze dziecko będzie wykorzystywało sprzęt głównie na chodnikach, warto zdecydować się na klasyczną deskorolkę, która ma wypośrodkowane parametry,
  • rozmiar deskorolki – każda osoba jeżdżąca na desce będzie miała nieco inne preferencje odnośnie jej optymalnego rozmiaru, dziecko również. Na początek warto zatem wybrać model, którego blat będzie średniej wielkości – około 78,5x20 centymetrów,
  • wymiary, twardość kółek oraz materiał, z którego zostały wykonane – najlepiej sprawdzają się kółka z kauczuku, jednak najczęściej spotykanym materiałem jest poliuretan. Do nauki dla dziecka polecane są kółka o wymiarach mieszczących się w przedziale 53-55 mm i twardości 99A,
  • łożyska – powinny być oznaczone symbolami ABEC-3 lub ABEC-7.

Niezwykle ważną kwestią jest również to, aby deskorolka zwyczajnie podobała się naszemu dziecku. Warto zatem zwrócić uwagę na jej szatę graficzną. Może uda nam się znaleźć taką z motywem ulubionej bajki lub filmu pociechy.

Po drugie: kąpiel w przydomowym basenie

W upalne, letnie dni nic tak nie zachęca do przebywania na dworze jak kąpiel w przydomowym basenie. Zapewni ona frajdę nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Wybierając sprzęt, należy zadbać przede wszystkim o to, aby był on w pełni bezpieczny dla swych najmłodszych użytkowników.

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych basenów. Oto trzy podstawowe rodzaje:

  • basen dmuchany – to dobre rozwiązanie dla najmłodszych dzieci, około 2-3 letnich – maksymalnie do czwartego roku życia. Ich główną zaletą jest niska cena. Pamiętajmy jednak, iż dzieci szybko rosną i po pewnym czasie basen dmuchany przestanie być użyteczny,
  • basen rozporowy – ma większe rozmiary niż poprzedni wariant i odznacza się większą trwałością. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Jeżeli odpowiednio dobierzemy jego rozmiary, z łatwością zmieszczą się w nim także dorośli, co pozwoli na wspólną zabawę,
  • basen stelażowy – to najbardziej trwała i odporna na zniszczenie konstrukcja, a co za tym idzie najdroższa. Przeznaczony jest dla starszych dzieci. Bez problemu będzie mogła w nim się kąpać cała rodzina.

Wybierając basen ogrodowy, warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. W najtańszych modelach zwykle jest to guma, która ma ograniczoną trwałość i jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się baseny z miękkich materiałów, na przykład PVC, zaś największą jakością odznaczają się warianty z polipropylenu.

Po trzecie: gra w badmintona

Gra w badmintona to kolejne ciekawe urozmaicenie letniej rozrywki na dworze. Jest to stosunkowo tania aktywność, gdyż wymaga jedynie dobrych butów (aby zminimalizować ryzyko kontuzji), rakiet oraz lotki.

Na rynku dostępne są atrakcyjne zestawy rakiet z lotkami, które charakteryzują się dużym zróżnicowaniem cenowym. Jeżeli zatem nie wiemy, czy ta dyscyplina sportu przypadnie nam i naszemu dziecku do gustu, możemy zdecydować się na tanie rakiety i lotki z marketu. Jest to uniwersalny sprzęt, doskonale sprawdzający się w rękach osoby początkującej.

Dopiero po określeniu własnego stylu gry, warto sięgnąć po droższy i bardziej profesjonalny sprzęt. Wówczas należy zwrócić uwagę na szereg aspektów, takich jak waga, kształt, sztywność, balans, wielkość rączki czy też materiał wykonania.

Podsumowując, jeżeli nasze dziecko jest znudzone zabawą na dworze, warto mu ją nieco urozmaicić. Jazda na deskorolce, kąpiel w basenie czy też gra w badmintona to doskonałe sposoby na wspólne spędzanie czasu w letnie dni.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Projektowanie hotelu - Jak stworzyć idealne...

Projektowanie Hotelu to zadanie, które wymaga zaangażowania, wyobraźni oraz dogłębnego...

7 nietypowych rzeczy, które możesz robić w...

Jakie rzeczy można robić w hotelu? Odpowiedź jest prosta: wszystko! Nie trudno w to uwierzyć -...

Budowa Varso Tower - poradnik turysty

W Polsce zakończyło się największe tego typu przedsięwzięcie - projekt najwyższego wieżowca...