Polecamy

Profesjonalne pranie foteli tapicerowanych w hotelu

Pomysły na organizację pracy recepcji w hotelu

Aranżacja pokoju hotelowego

O czym pamiętać wybierając pościel do hotelu?

Pościel wykorzystywana w sektorze hotelowym jest pościelą przemysłową, a tym samym konieczne jest spełnianie przez nią wyjątkowo wysokich wymagań o charakterze wytrzymałościowym i estetycznym. Nic więc dziwnego, że hotelarze stawiają przede wszystkim na te rozwiązania, które wykazują się odpornością na częste pranie o przemysłowym charakterze.

W cenie są też produkty, które można maglować i poddawać procedurom dezynfekcyjnym, te zaś nie tracą nic na swojej wysokiej jakości. Ta sama pościel powinna być przy tym miła i zachęcająca do snu, tylko taka spodoba się bowiem wymagającym gościom. Jeśli wybieramy pościel do hotelu, na uwadze powinniśmy mieć przede wszystkim to, że inne wymagania stawia się przed pościelą hotelową, inne zaś przed domową. Tu różnica dotyczy przede wszystkim wytrzymałości i ta powinna być nawet wielokrotnie wyższa ze względu na częstsze poddawanie takiej pościeli nie tylko praniu, ale i czyszczeniu.

Od bawełny do policotton

Wśród tkanin, z jakich wykonana jest pościel w hotelach, prym wiedzie bawełna, należy jednak pamiętać, że ma ona wyższą gramaturę niż bawełniana pościel domowa. Hotelarze robią zresztą wszystko, aby różnica ta w jak najmniejszym stopniu rzucała się nam w oczy, dziś więc mamy do czynienia także z pościelą z mieszanek bawełniano-poliestrowych. Ta ma niższą gramaturę, a jednak jej wytrzymałość wcale na tym nie traci nawet pomimo częstego prania oraz tego, że obowiązkowo odbywa się ono w wysokiej temperaturze i z wykorzystaniem dość agresywnych środków piorących.

Wygodna pościel hotelowa

Tkaniny mają inna strukturę i inne wykończenie niż te, z którymi mamy do czynienia w naszych domach, a efekt okazuje się satysfakcjonujący. Jeśli chcemy, aby tkanina miała wskazane przez nas parametry, konieczne jest zastosowanie maksymalnie gładkiego, a jednocześnie możliwie długiego włókna. Pościel bawełniana jest stosowana w hotelach przede wszystkim dlatego, że samym klientom dobrze się kojarzy. Należy jednak liczyć się z tym, że jej doprowadzenie do idealnego stanu wymaga dużego zaangażowania ze strony hotelarza. Aby rozwiązać problem bardzo wysokich temperatur, w jakich wspomniana pościel jest prana, często stosuje się chlorowe środki wybielające.

Należy liczyć się i z tym, że zabiegi pielęgnacyjne zużywają spore ilości energii. Hotelarze zdają sobie sprawę z tego, że może być to dla nich problem, nic więc dziwnego, że coraz częściej sięgają właśnie po pościele z domieszką poliestrów. Te w procesie prania absorbują zdecydowanie mniej wody, należy przy tym oczekiwać, że nie będą potrzebowały aż tylu detergentów do zachowania ich w czystości, jaka w hotelu jest wymagana.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Projektowanie pokoju hotelowego

Każdy architekt jest teoretycznie w stanie zaprojektować wszystko, ale specjalizacja wśród...

Pokój w hotelu

Pokój hotelowy to najlepsze miejsce, w którym możemy się zatrzymać w czasie wyjazdu...

Rola czystości i higieny w hotelu

W branży hotelarskiej kwestie związane z czystością oraz higieną muszą, niejako z...