Polecamy

Hotel idealny dla organizatora konferencji

Budowa Varso Tower - poradnik turysty

Aranżacja pokoju hotelowego

Projektowanie pokoju hotelowego

Każdy architekt jest teoretycznie w stanie zaprojektować wszystko, ale specjalizacja wśród architektów jest wcale nie mniejsza niż jest to chociażby w przypadku lekarzy. Projektowanie obiektów hotelarskich wymaga odpowiedniej wiedzy i zdolności do przewidywania, by można było uniknąć wielu stosunkowo prostych błędów.

Takie błędy oznaczają później poważne ograniczenia w funkcjonalności przestrzeni już na etapie jej wykorzystywania. Dlatego trzeba zatrudniać do tego działania osoby posiadające doświadczenie w projektowaniu obiektów hotelarskich i rozumiejące, że konieczne jest tutaj wyważenie użyteczności dla gościa hotelowego i użyteczności dla całej obsługi hotelowej.

Każdy obiekt musi cechować się też jakąś wartością dodaną poza podstawowe kwestie techniczne, co jest elementem budowania świadomości marki i co powoduje, że budynek jest unikalny. Nigdy plany nie są idealne, ponieważ wiele rzeczy staje się oczywiste dopiero w praktyce użytkowania obiektu, ale wprowadzanie poprawek jest zawsze niezwykle kosztowne. Im lepszy będzie plan budynku, tym mniej problemów będzie w przyszłości.

Przestrzeń hotelu

Przestrzeń zazwyczaj jest określana przez przepisy mówiące o tym, ile gwiazdek może otrzymać hotel oferujący określone standardy. Sama przestrzeń nie oznacza jednak jeszcze tego, że będzie ją można zagospodarować w ergonomiczny, wygodny pokój. Ten sam metraż może mieć zupełnie inną funkcjonalność w zależności od tego, jaki będzie kształt pomieszczeń. W nowoczesnym planie architektonicznym powinny pojawiać się już wszystkie meble i urządzenia, jakie pojawią się w pokoju hotelowym. Jest to niezwykle ważne, by po zakończonych pracach budowlanych można od razu wstawić odpowiednie meble i wszystko się zgadzało. Musi być zapewniona odpowiednia komunikacja w pomieszczeniu jak również takie drobiazgi, jak chociażby kierunek otwierania szafek i łatwy dostęp do nich.

Wyposażenie pokoju hotelowego

Wyposażenie

Wyposażenie pokoi hotelowych różni się znacznie od sprzętów, jakie umieszcza się w zwykłych pokojach domowych. Mamy nawet do czynienia z całym rynkiem sprzętów produkowanych specjalnie na potrzeby branży hotelarskiej i stanowią one znakomity wybór dla wszystkich podmiotów zainteresowanych właśnie takim funkcjonowaniem. Ich jakość jest zwykle wyższa i przykłada się większą wagę do odpowiedniego wykonania.

Łóżka

Pokój hotelowy służy przede wszystkim do spania, wiec jakość łóżka jest kwestią absolutnie krytyczną. Nie można jednak zapominać także o tym, że z Łózkami będzie codziennie walczyła obsługa hotelu, więc muszą one mieć odpowiednie cechy przystosowane także do potrzeb obsługi właśnie. Typowe łóżka hotelowe są dość niskie, a ich materace nie są grube. Grubsze materace są uznawane za element luksusowy, chociaż oczywiście nie można stosować też cienkich materacy piankowych. Typowe łóżko hotelowe ma stalową ramę i jest mobilne przynajmniej w niewielkim stopniu. Przy łóżku powinien stać też koniecznie stolik nocny, na którym coraz częściej pojawiają się np. ładowarki do urządzeń elektronicznych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Pokój w hotelu

Pokój hotelowy to najlepsze miejsce, w którym możemy się zatrzymać w czasie wyjazdu...

Rola czystości i higieny w hotelu

W branży hotelarskiej kwestie związane z czystością oraz higieną muszą, niejako z...

O czym pamiętać wybierając pościel do hotelu?

Pościel wykorzystywana w sektorze hotelowym jest pościelą przemysłową, a tym samym...